Loading…

Vëllau rrah motrën: Thotë se e shtyu nga shkallët, ajo dërgohet në QKUK

  • 24/05/2021 | 12:04

Vëllau rrah motrën: Thotë se e shtyu nga shkallët, ajo dërgohet në QKUK

Një femër ka raportuar se është rrahur nga vëllai i saj, pas një mosmarrëveshje që kishin mes vete, shkruan Gazeta Metro.


Viktima ka raportuar gjithashtu se ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është intervistuar.

I dyshuari gjithashtu ka deklaruar se ka pësuar lëndime trupore pasi që e njëjta kishte mosmarrëveshje me motrën, kështu duke e shtyrë atë, ajo ishte rrëzuar në shkallët e  shtëpisë.

Pas intervistimit, i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.

‘’ Prishtinë, 22.05.2021 – 22:40. Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje në familje është rrahur nga vëllai i saj i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Lidhur me rastin është intervistuar i dyshuari i lartcekur i cili ka deklaruar se viktima ka pësuar lëndime trupore pasi që e njëjta kishte mosmarrëveshje me motrën e tyre dhe i dyshuari kishte ndërhyrë dhe pasi e kishte shtyrë me qëllim që të largohet, viktimën ajo ishte rrëzuar në shkallet e shtëpisë. Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit kujdestar i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.  ‘’/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë