Loading…

Vëllai i Joel Matip: Organizimi është i padenjë, është përdorur gaz lotsjellës në zonat me fëmijë

  • 28/05/2022 | 21:22

Vëllai i Joel Matip: Organizimi është i padenjë, është përdorur gaz lotsjellës në zonat me fëmijë

Finalja e Ligës së Kampionëve ndërmjet Liverpool dhe Real Madrid është shtyrë dy herë nga 15 minuta, për shkak të trazirave që kanë ndodhur jashtë stadiumit. Ndërsa edhe vëllai i Joel Matip, Marvin ka qenë i përfshirë, transmeton Gazeta Metro.


Siç raporton gazetari i SkySports, Florain Plettenberg ai është dashur të ikte me familjen e tij, duke u përpjekur të hynte në stadium, derisa gruaja e tij është shtazënë.

Për shkak të përdorimit të gaz lotsjellësit nga policia franceze, ata qëndruan në një restorant.

Ndërsa në një bisedë me Marvin Matip, ky i fundit i ka thënë: ”Organizimi përreth dhe në stadium është i padenjë për një finale të Ligës së Kampionëve. Përdorimi i gazit lotsjellës në zonat me fëmijë dhe tifozë të papërfshirë është i rrezikshëm.”

Arsyeja e shtyrjes del të jetë pamundësia e qindra tifozëve të Liverpool për të hyrë me kohë në stadium, pas tollovisë së madhe të shkaktuar jashtë stadiumit. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë