Loading…

Vëllai i Don Lush Gjergjit, i infekutari me koronavirus

  • 14/03/2020 | 13:52

Vëllai i Don Lush Gjergjit, i infekutari me koronavirus

Tanimë ka shkuar në tre numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, ku dy rastet e para janë konfirmuar dje.


Mësohet se rezultatet kanë dalë pozitive edhe për një familjar i 77-vjeçarit nga Vitia.

Indeksonline mëson se personi i infektuar me koronavirus është vëllai i Don Lush Gjergjit.

Ndërsa, Rastin e ka konfirmuar drejtori i SHSKUK’së, Basri Sejdiu, i cili ka thënë e numri i të prekurve ka shkuar në tre.

Kujtojmë se mbrëmë, Qeveria ka marrë vendim që t’i ndalojë hyrje-daljet në komunat Klinë dhe Viti, ku kanë banuar dy personat e infektuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë