Loading…

Veliu kundër Dedës: Deklarimet e tilla janë individuale dhe jo të LDK’së

  • 11/07/2017 | 10:58

Veliu kundër Dedës: Deklarimet e tilla janë individuale dhe jo të LDK’së

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës,Agim Veliu, i ka quajtur si individuale deklarimet e Ilir Dedës, i cili dje ka  thënë se “deputetët e koalicionit LDK-AKR-Alternativa , mund të dalin nga salla e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në momentin kur do të votohet kryeministri”.


Sipas tij këto deklarime  nuk përfaqësojnë mendimin e strukturave të LDK-së.

“Krejt këto deklarime, janë deklarime individuale të kujtdo qofshin. Çdo deklarim që del në këtë formë, nuk përfaqëson mendimin e strukturave” ka deklaruar Veliu për Gazetën Observer.

Veliu ka potencuar se për këtë gjë ende nuk ka vendim, dhe se këto gjëra vendosen në mbledhjet e partisë.

“Qëndrimet e LDK-së, merren në selinë e LDK-së. LDK-ja do të nxjerrë vendim  për këtë” ka thënë Veliu, kur është pyetur, se cilën rrugë do të ndjek LDK-ja, atë të votës kundër, apo të lëshimit të sallës së Kuvendit në momentin kur do të votohet për të parin e ekzekutivit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë