Loading…

Vehbi Kajtazi tregon se kush mund të fitoj garën për kryetar të Mitrovicës

  • 01/06/2021 | 09:44

Vehbi Kajtazi tregon se kush mund të fitoj garën për kryetar të Mitrovicës

Sipas gazetarit Vehbi Kajtazi, Agim Bahtiri, kryetar i Mitrovicës mund të fitojë garën për kryetar të komunës, edhe nëse garon pa parti.


Kur është diskutuar për rolin e kandidatëve dhe partive, Vehbi Kajtazi ka thënë se kandidatët si personalitete lokale kanë ndikim të veçantë.

“Agim Bahtiri fiton pa parti në Mitrovicë”, ka thënë Vehbi Kajtazi.

Në tv Dukagjini edhe analisti Astrit Gashi ka thënë se VV pritet ta fitoj lehtësisht Mitrovicën, madje ai ka thënë se Agim Bahtiri do të fiton pa balotazh.

Ende nuk dihet nëse Agim Bahtiri do të jetë i propozuari i LVV-së për kryetar të Mitrovicës.

Në opinion po përmendet edhe emri i deputetit Armend Muja si kandidat për kryetar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë