Loading…

Veç se ka filluar planifikimi për vjedhje votash

  • 29/11/2016 | 21:43

Veç se ka filluar planifikimi për vjedhje votash

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli thotë se në zgjedhjet lokale në Drenas, që do të mbahen më 4 dhejtor, veç se ka filluar planifikimi i vjedhjes së votave.

“Me aq sa pashë dhe kuptova nga informatat, veqse ka filluar planifikimi i vjedhjes së votës së qytetarëve”, ka thënë Pacolli.

Gjatë qendrimit në Drenas, Pacolli, ka bërë apel Policisë, Prokurorisë, OSBE’së edhe ambasadave të shteteve mike në Kosovë, që të kujdesen, që votat e qytetarëve të Drenasit, të mos vidhen votat.

“Unë i bëj apel policisë së Kosovës dhe prokurorisë që të angazhohen me seriozitetin më të madh në mënyrë që mos të ketë vjedhje dhe blerje të votës. Po ashtu, iu bëj thirrje edhe OSBE-së dhe ambasadave të shteteve mike të Kosovës që në ditën e zgjedhjeve të dërgojnë sa më shumë vëzhgues që të jetë e mundur, nëpër qendrat e votimit”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë