Loading…

Vdiq veteranja e UÇK-së dhe police e Kosovës, Miradije Berisha

  • 08/12/2023 | 21:55

Vdiq veteranja e UÇK-së dhe police e Kosovës, Miradije Berisha

Ka ndërruar jetë veteranja e UÇK-së, Miradje Berisha.


Znj. Berisha ishte ushtare e UÇK dhe shërbeu edhe police e Kosovës. Në UÇK, ajo ka shërbyer ne Togun e Grabovcit, Brigada 114 “Fehmi Lladrovci”, Zona e Drenicës.

Lajmin për vdekjen e saj e kanë bërë të ditur Veteranët e Fushë Kosovës, të cilët njoftuar se varrimi bëhet nesër (e shtunë), datë 09.12.2023, ora 15:30, në varrezat e fshatit Grabovc i poshtëm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë