Loading…

Vdesin edhe 4 persona nga koronavirusi në Maqedoni, shkon në 25 numri i viktimave

  • 07/04/2020 | 10:43

Vdesin edhe 4 persona nga koronavirusi në Maqedoni, shkon në 25 numri i viktimave

Edhe katër viktima janë shënuar së fundmi në Maqedoninë e Veriut, si pasojë e infektimit nga koronavirusi, transmeton Gazeta Metro.


Siç mëson Alsat një viktimë është nga qyteti i Kumanovës, viktima tjetër është nga fshati Labunishtë i Strugës, në Tetovë respektivisht në fshatin Çellopek dhe në qytetin e Shtipit janë shënuar nga një viktimë.

Deri më tani numri i viktimave nga Covid-19 në Maqedoni ka shkuar në 25.

Sipas statistikave të djeshme në vend gjithsej ka 570 raste të regjistruara me virusin korona kurse 519 vazhdojnë të jenë të prekur nga ky virus. Kurse të shëruar janë 30 persona. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë