Loading…

Vdesin edhe 3 persona nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, rritet numri i të infektuarve

  • 20/04/2020 | 15:16

Vdesin edhe 3 persona nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, rritet numri i të infektuarve

Numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut çdo herë e më shumë po shënon rritje, ku vetëm brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe tre vdekje si pasojë e pandemisë Covid-19, transmeton Gazeta Metro.


Me konfirmimin e këtyre viktimave, numri i përgjithshëm i të vdekurve nga koronavirusi në këtë vend ka shkuar në 54.

Nga 263 teste të bëra brenda 24 orëve të fundit , 18 prej tyre kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërsa 21 pacientë të tjerë janë shëruar

Sipas njoftimeve të fundit, numri më i madh është shënuar në Kumanovë (9), Shkup, Tetovë dhe Shtip nga dy raste ndërsa Veles dhe Gostivar nga një rast. Rasti i parë është evidentuar edhe në Pehçevë. Numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 1,225. /gazetametro.net   

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë