Loading…

Vdes serbi pasi rrotullohet me traktor

  • 08/03/2017 | 14:47

Vdes serbi pasi rrotullohet me traktor

Policia e Kosovës në Ranillug, dje rreth orës 13:30, është njoftuar për një aksident në fshatin Domoroc, komuna Ranillug.


Nga hetimet e para në vendin e ngjarjes mësohet se derisa viktima, serb shtetas i Kosovës (1960), ka qenë duke drejtuar traktorin e tij, në një moment ka humbur kontrollin mbi mjetin që e drejtonte duke u rrokullisur jashtë rrugës.

“Disa persona që kanë qenë në vend të ngjarjes si dëshmitarë, e kanë dërguar me urgjencë viktimën e lënduar rëndë në ambulanten e Ranillugut ku, edhe përkundër përpjekjeve të mjekut kujdestar, ai ka mundur vetëm ta konstatoj vdekjen e tij, si pasojë e plagëve të marra në vet-aksident”, thotë Policia e Kosovës.

Ekipi i Policisë së Kosovës nga hetimet rajonale ka bërë këqyrjen e vendit të ngjarjes dhe ka mbledhur informacione nga dëshmitarë okularë.

Prokurori i shtetit ka urdhëruar që trupi i pajetë i të ndjerit t’u dorëzohet familjarëve. Rasti i kompletuar dorëzohet në Prokurori.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë