Loading…

Vdes në moshë të re fotografi shqiptar që jetonte në Gjermani

  • 05/06/2021 | 13:25

Vdes në moshë të re fotografi shqiptar që jetonte në Gjermani

Ka vdekur në moshë të re fotografi i mirënjohur Jeton Aliji, shkruan Gazeta Metro.


Njoftimi është bërë në ‘Maniakë t’fotografisë’ në Facebook, ku është bërë e ditur se ai ka vdekur me datë 4 qershor.

Viteve të fundit Aliji ka vepruar dhe jetuar në Gjermani.

Komuniteti artistik dhe shoqëria e tij kanë shprehur dhimbjen për humbjen e tij.

Ai ka realizuar fotografi të bukura, ku specialitet i tij ka qenë fotografimi i peisazhit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë