Loading…

Vdes në Gjykatë një person i moshës 50 vjeçare

  • 11/01/2017 | 15:44

Vdes në Gjykatë një person i moshës 50 vjeçare

Një burrë rreth moshës 50 vjeçare ka vdekur të martën në Pallatin e Drejtësisë, derisa ishte pjesë si palë e një procedure civile në Gjykatën Themelore të Prishtinës.


F.Sh., sipas dëshmitarëve për një moment nuk është ndjerë mirë dhe është alivanosur, për tu konstatuar më pas vdekja e tij, nga mjekët e ndihmës së shpejtë.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës Themelore të Prishtinës, Mirlinda Gashi.

“Dje në Departamentin e Përgjithshëm -Divizioni për çështje Civile ka ndërruar jetë një person me inicilat F.Sh., rreth moshës 50 vjeçare i cili ka qenë palë në procedurë në një çështje civile”, tha Gashi për Gazetën Express.

Shkaqet që kanë quar në vdekjen e këtij personi në objektin e Drejtësisë në kryeqytet, mbeten ende të pasqaruara, porse zëdhënësja e gjykatës thotë se për rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës.

“Gjykata Themelore menjëherë ka njoftuar ndihmën e shpejtë e cila pavarësisht përpjekjeve nuk ka arritur ta rikthej në jetë të ndjerin. Lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës”, tregon Gashi.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë