Loading…

Vdes mjeku i njohur kosovar

  • 21/02/2022 | 10:56

Vdes mjeku i njohur kosovar

Oda e Mjekëve të Kosovës ka bërë të ditur se ka vdekur specialisti i oftalmologjisë, Hakif Sadiku.


Sipas Odës së Mjekëve të Kosovës, Sadiku studimet per mjekësi të përgjithshme i kreu në Fakultetin e Mjekësisë, Universiteti i Prishtinës.

Ai specializoi në degën e Oftalmologjisë në Fakultetin e Mjekësisë të Zagrebit më 1984.

Sadiku ishte anëtar i Odës së Mjekëve që nga viti 2019 dhe punoi në QKMF, në Prishtinë, për shumë vite.

“Oda e Mjekëve të Kosovës i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij”, thuhet në njoftim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë