Loading…

Vdes miku i madh i Kosovës, Senatori Bob Dole

  • 05/12/2021 | 18:15

Vdes miku i madh i Kosovës, Senatori Bob Dole

Ka vdekur miku i madh i kosovarë, Senatori amerikan Bob Dole, shkruan Gazeta Metro.


Lajmin e ka bërë të ditur ish-ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, përmes një shkrimi në Facebook, e cila ka shkruar se me dhimbje ka marrë lajmin e se miku ynë i çmuar, Senatori Bob Dole ka ndërruar jetë.

Ajo tutje ka thënë se Dol ishte zëri i Kosovës në ShBA dhe se liria dhe pavarësia janë të lidhura ngushtë me kontributin e Dole.

Postimi i plotë:

Me dhimbje pranova lajmin se miku ynë i çmuar, Senatori Bob Dole ka ndërruar jetë. Në ditēt tona më të rënda si komb, Senatori Dole ishte zëri ynë në SHBA. Liria dhe pavarësia e Kosovës janë ngushtë të lidhura me kontributin e Senatorit Dole.
Pusho në paqe Senator. Kemi me të kujtu përjetë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë