Loading…

Vdes Merita Mehmetaj, bashkëshortja e heroit Adrian Krasniqi

  • 27/01/2023 | 21:20

Vdes Merita Mehmetaj, bashkëshortja e heroit Adrian Krasniqi

Ka vdekur në moshën 47-vjeçare, bashkëshortja e heroit Adrian Krasniqi, Merita Mehmetaj.


Lajmin për vdekjen e saj e kanë konfirmuar të afërmit e saj.

“Me pikëllim të thellë ju njoftojmë se sot në moshën 47 vjeçare, ndërroi jetë motra jonë Merita Mehmetaj. Varrimi do të bëhet nesër në ora 14:00 në varrezat e fshatit Dubovë e Madhe- Pejë. Me pikëllim të thellë familja”, thuhet në njoftim.

Merita ishte ndër studentët/et e helmuar nga regjimi serb, në vitin 1990.

Ajo qëndroi pranë heroit Adriani Krasniqi, duke e dhënë kontribut të çmuar derisa ata vepronin në Tiranë.

(Genuineleatherjackets)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë