Loading…

Vdes ish-kryetari i parë i Podujevës

  • 30/11/2021 | 13:28

Vdes ish-kryetari i parë i Podujevës

Sot ka vdekur në moshën 75-vjeçare ish-kryetari i parë i Komunës së Podujevës, Sylejman Gashi.


Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët, të cilët kanë treguar se varrimi i Gashit do të bëhet të mërkurën, në varrezat e fshatit Dobërdol.

“Ju njoftojm se sot, ndërroi jetë babai ynë, Sylejman Qerim Gashi, duke na lënë të pikëlluar përjetësisht! Varrimi bëhet nesër, me datën 1 dhjetor 2021 në orën 13:00, në varrezat e fshatit Dobërdol”, kanë shkruar familjarët.

Gashi ishte emëruar kryetar i Podujevës pas luftës, deri në zgjedhjet e para komunale.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë