Loading…

Vdes gazetari Zyhdi Belegu

  • 07/12/2016 | 11:48

Vdes gazetari Zyhdi Belegu

Sot ndërroi jetë gazetari Zyhdi Belegu pas një sëmundje të rëndë. Belegu ishte gazetar në Radio Televizionin e Kosovës.


Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës të cilët edhe i kanë shprehur ngushëllime familjes së tij përmes një telegrami.

Në telegram thuhet se komuniteti i gazetarëve është prekur nga lajmi për vdekjen e kolegut të tyre Zyhdi Belegu.

“Në këto momente të rënda bashkëndjejmë me familjen dhe miqtë e tij. Zyhdiu do të mbetet në kujtimin tonë si një profesionist i përkushtuar në punën e tij si gazetar. Ai do të mbahet në mend përgjithmonë për punën e sinqertë në funksion të informimit të drejtë të qytetarëve”, thuhet në telegramin ngushëllues nga AGK.

Varrimi i tij do të bëhet sot në varrezat e qytetit në Pejë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë