Loading…

Vdes gazetari i njohur kosovar

  • 11/03/2020 | 09:28

Vdes gazetari i njohur kosovar

Ka vdekur dje në moshën 76 vjeçare gazetari, shkrimtari dhe dramaturgu i njohur kosovar, Musa Ramadani, shkruan Gazeta Metro.


Veprimtarinë si gazetar, Ramadani e filloi në fund të vitit 1965 kur punoi si korrespodent i rregullt i gazetës “Rilindja” dhe pastaj redaktor i përgjithshëm i Kulturës, në të njëjtën gazetë.

Ramadani la pas vetes një krijimtari të gjerë, si në gazetari ashtu edhe në publicistikë, prozë, dramaturgji, kritikë, dhe eseistikë.

Për nder të veprimtarisë së tij jetësore, sot prej orës 10:30, do të bëhen homazhe në hollin e Teatrit Kombëtar, ndërsa në orën 12:00 do të mbahet akademi përkujtimore.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet në orën 15:00, në varrezat e Prishtinës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë