Loading…

Vdes amerikani pasi goditet nga rrufeja në fushën e golfit, viktima e parë këtë vit

  • 10/06/2021 | 14:23

Vdes amerikani pasi goditet nga rrufeja në fushën e golfit, viktima e parë këtë vit

Një burrë ende i paidentifikuar amerikan i moshës mbi 70 vjeç e goditi rrufeja në New Jersey të mërkurën pasdite derisa po përpiqej të gjente strehë nga stuhia. Ky është rasti i parë i regjistruar në SHBA, ndërsa vitin e kaluar ishin regjistruar 17 incidente të tilla, transmeton Gazeta Metro.


Rrufeja e ka goditur një dru në afërsi të burrit, që vdiq në vendin e ngjarjes në klubin e globit në Westhampton.

Deri të martën e kësaj jave asnjë vdekje nga goditje e rrufesë nuk është regjistruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që është periudha më e gjatë në historinë e regjistruar pa vdekje të ndërlidhura me rrufetë kishte raportuar The Washington Post disa orë para incidentit fatal.

17 persona kishin vdekur nga rruftë vitin e kaluar në SHBA sipas të dhënave të shërbimit të meteorologjisë në SHBA./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë