Loading…

Vdekshmëria e grave në shtatzëni, Shqipëria e para në rajon

  • 20/12/2016 | 11:46

Vdekshmëria e grave në shtatzëni, Shqipëria e para në rajon

Në Shqipëri raporti i vdekshmërisë së grave si pasojë e ndërlikimeve shëndetësore, gjatë ose pas shtatzënisë është 29 në 100 mijë gra.

Kjo është statistika zyrtare e raportit World Health Statistics (Statistikat Botërore të Shëndetësisë) për vitin 2016 të “Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH)”.

obsh

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë