Loading…

Vdekje e dyshimtë në Vushtrri: Policia nis hetimet

  • 28/03/2023 | 15:40

Vdekje e dyshimtë në Vushtrri: Policia nis hetimet

Në fshatin Vërnicë të Vushtrrisë është gjetur një trup i pajetë dhe Policia e Kosovës ka nisur hetimin për këtë rast.


Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Avni Zahiti, zëdhënës i Policisë për rajonin e Mitrovicës.

“Trupi i pajetë deri me tani  i paidentifikuar është  i gjinisë mashkullore i moshës së shtyer”, ka thënë ai.

“Hetuesit policor me autorizim të prokurorit kanë nisur hetimet për identifikimin dhe  zbardhjen e  rrethanave të rastit”.

Me urdhër prokurorit trupi i pa jetë  dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë