Loading…

Vdekje e dyshimtë në Mitrovicë: Policia jep detaje për rastin

  • 10/03/2020 | 11:57

Vdekje e dyshimtë në Mitrovicë: Policia jep detaje për rastin

Një person është gjetur i vdekur në banesën e tij gjatë ditës së djeshme në Mitrovicë, transmeton Gazeta Metro.


Rastin për policinë e ka raportuar axha i viktimës, ndërkohë që Policia ka bërë të ditur viktima kishte qenë i sëmurë dhe përdorues i alkoolit.

Në trupin e pajetë të viktimës nuk janë vërejtur shenja dhune, ndërkohë që trupi i pajetë i tij iu lirohet familjarëve.

Lidhur me rastin është informuar prokurori kujdestar i cili rekomandon që rasti të shkojë në procedurë të rregullt.

“Raportohet se viktima mashkull kosovar nga axha i tij ishte gjetur në banesën e tij pa shenja jete, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor. Me kërkesë të familjarëve pasi viktima kishte qenë i sëmurë, kishte qenë përdorues i alkoolit si dhe në trupin e tij nuk janë vërejtur shenja dhune trupi i pajetë i tij iu lirohet familjarëve. Lidhur me rastin është informuar prokurori kujdestar i cili rekomandon që rasti të shkoj në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë