Loading…

Vdekja e lirisë: Talibanët tallin Perëndimin me arkivole të mbështjellë me flamuj amerikan, britanik dhe francez

  • 31/08/2021 | 17:15

Vdekja e lirisë: Talibanët tallin Perëndimin me arkivole të mbështjellë me flamuj amerikan, britanik dhe francez

Mijëra dolën në rrugë në paradat e ‘fitores’ në Afganistan sot pasi ushtari i fundit amerikan u largua nga vendi. Arkivole të mbështjellë me flamuj të SHBA’së, Mbretërisë së Bashkuar dhe Francës u paraduan përmes rrugëve nga islamistët, transmeton Gazeta Metro.


Mijëra dolën t’i shohin Talibanët me flamurin e tyre të bardh duke i parë paradën e fitores pasi fishekzjarrët u lëshuan pas fluturimit të fundit.

Në ndërkohë liderët e Talibanëve po shikonin paradën e njësiteve të tyre në aeroportin e Kabul, të veshur e armatosur fund e krye me armë e uniforma të ushtrive perëndimore.

Qindra shtetas amerikanë dhe britanik kanë mbetur në Afganistan pas evakuimit së bashku me mijëra afganë që ju ishte premtuar strehë për ndihmën e bashkëpunimin e forcave perëndimore, që tani ju rrezikohet jeta.

13 marinsa amerikanë vdiqën gjatë operacionit të evakuimit në aeroportin e Kabul pas sulmit vetëvrasës të grupit tjetër terrorist islamist ISIS i Korasan./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë