Loading…

Vdekja e dyshimtë vajzës 20 vjeçare të Bedri Currit

  • 24/02/2017 | 10:58

Vdekja e dyshimtë vajzës 20 vjeçare të Bedri Currit

Vajza e Bedri Currit, ish ushtar i UÇK’së, i dyshuar edhe si dëshmitar i Gjykatës Speciale, Bleranda Curri, 20 vjeç,  ka mbetur e vdekur nga goditja me veturë në Fushë Kosovë, të enjten mbrëma.


Deri më tani, vdekja e saj është e dyshimtë. Këtë gjë e pohon edhe analisti Imer Mushkolaj, i cili përmes një postimi në rrejtin social  Facebook e ka komentuar ngjarjen tragjike.

“Shumë e dyshimtë vdekja e saj. Krimiminelët janë në gjendje të bëjnë gjithçka, vetëm ta shpëtojnë veten”, shkruan Imer Mushkolaj.

Admir Salihu nga Drenasi është arrestuar për shkak të mbytjes më veturë që i ka bërë Blerandës rreth 20 vjeçe. Sipas  policisë,  i dyshuari Salihu ka hyrë në semaforin e kuq duke goditur vajzën në vija të bardha me të dalë nga autobusi.

Bedri Curri i vrarë më 21 prill të vitit të kaluar me një plumb në kokë, dyshohet se ka qenë dëshmitar në Gjykatën Speciale.

auto_auto_aksidenti2-780x4391487876607_11487929303

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë