Loading…

Vdekja e dyfishtë e nënës dhe djalit: Thaçi ngushëllon familjen e heroit Ymer Alushani

  • 02/01/2020 | 12:13

Vdekja e dyfishtë e nënës dhe djalit: Thaçi ngushëllon familjen e heroit Ymer Alushani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar me rastin e vdekjes së dyfishtë në familjen e heroit të Kosovës Ymer Alushani, transmeton Gazeta Metro.

Thaçi thotë se ka pranuar me pikëllim lajmin për ndarjen nga jeta të nënës së heroit Ymer Alushani dhe vëllait të tij, Luanit.

“Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e nënës së Heroit të Kosovës Ymer Alushani, Miradije Alushani dhe djalit të saj, Luanit. Familjes Alushani i shpreh ngushëllimet më të thella për këtë humbje të dyfishtë”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Varrimi bëhet sot në orën 15:00, në varrezat e lagjes Alushani./gazetametro.net

E dhimbshme: ​Vdes nëna dhe vëllai i dëshmorit Imer Alushani, të dy në të njëjtën kohë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë