Loading…

Vdekja e dy fëmijëve kosovarë në Francë: Nëna u zhyt në ujë që t’i shpëtojë, shtrihet në spital pasi u shokua

  • 25/12/2019 | 12:00

Vdekja e dy fëmijëve kosovarë në Francë: Nëna u zhyt në ujë që t’i shpëtojë, shtrihet në spital pasi u shokua

Nëna e dy fëmijëve 3 dhe 5 vjeçar që vdiqen dje në Francë pasi ranë në lum, kërceu t’i shpëtojë këta dy por fatkeqësisht nuk arriti, dhe u shokua pas rastit ku është dashur të shtrihet në spital, transmeton Gazeta Metro.


Mediat franceze shkruajnë se familja ka qenë duke ngrënë drekë në një restorant afër lumit Moingt.

Sipas tyre, fillimisht ka rënë djali 3 vjeçar në lum ndërsa motra e tij 5 vjeç ka kërcyer më pas për ta shpërtuar atë, por që u mbyt edhe vet.

Me t’i parë është zhytur edhe nëna 35 vjeçare e fëmijëve, por nuk ia ka dalur .

Me t’u nxjerrë që aty nga autoritet, gruaja është shokuar dhe është dërguar në spital për trajtim.

Ndryshe, rreth këti j rasti autoritet kanë nisur hetimet dhe po ashtu kanë urdhëruar që të dy trupave t’u bëhet autopsia./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë