Loading…

Vazhdon telenovela me autobusët e Prishtinës, Komuna arsyeton vonesën

  • 01/06/2017 | 21:32

Vazhdon telenovela me autobusët e Prishtinës, Komuna arsyeton vonesën

Më 17 shkurt, në përvjetorin e pavarësisë së Kosovës, në Prishtinë u lëshuan për qarkullim 30 autobusët e rinj.


Pjesa tjetër, ishte thënë se do të vijnë 120 ditë pas nënshkrimit të kontratës, e cila ishte bërë më 7 shtator të vitit të kaluar, mes ndërmarrjes “Trafiku Urban” dhe kompanisë çeke “Iveco”, si fituese e tenderit për furnizimin me autobusë urbanë.

Mirëpo, kontingjenti i tretë prej 21 autobusëve, ende nuk ka ardhur në Kosovë.

Zyrtarë të komunës së Prishtinës, kanë thënë se vonesa ka ndodhur për shkak të problemeve me bordin e Trafikut Urban, derisa ka premtuar se deri në fund të verës, këta autobusë do të vijnë në Prishtinë.

Edhe në Trafikun Urban, kanë thënë se mos-ardhja e autobusëve të rinj ka të bëjë pikërisht me pengesën që ishte bërë nga mosfunksionimi i bordit të kësaj ndërmarrjeje.

Ndërkaq, nga gazetarët që përcjellin komunën e Prishtinës, vonesa e ardhjes së këtyre autobusëve, lidhet ngushtë me fushatën për zgjedhjet lokale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë