Loading…

Vazhdon situata e rënduar: ​670 pacientë me COVID-19 në oksigjeno-terapi

  • 06/09/2021 | 13:49

Vazhdon situata e rënduar: ​670 pacientë me COVID-19 në oksigjeno-terapi

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 1233 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme.


Sipas njoftimit, nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 1115 janë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë, 1038 me oksigjenoterapi dhe 83 në gjendje të rënduar shëndetësore.

“Në klinikave COVID-19, të QKUK-së, në trajtim janë 436 pacientë, 431 të konfirmuar me COVID-19, 368 me okisgjeno-terapi. Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 797 pacientë, 684 të konfirmuar me COVID-19 pozitivë dhe 670 me oksigjeno-terapi”, thuhet në njoftim.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme.

Klinika Infektive, 117 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 108 pacientë

Klinika Infektive III ( Interno), 78 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 90 pacientë

Mjekimi Intensiv COVID-19, 24 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 16 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 3 pacientë

Spitali i Prizrenit, 163 pacientë

Spitali i Gjakovës, 113 pacientë

Spitali i Pejës, 220 pacientë

Spitali i Gjilanit, 128 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 30 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 58 pacientë

Spitali i Ferizajt, 85 pacientë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë