Loading…

Vazhdon seanca e mbyllur për Pjetër Shalën

  • 05/06/2023 | 11:26

Vazhdon seanca e mbyllur për Pjetër Shalën

Në rastin e Pjetër Shalës është duke vazhduar dëgjimi i dëshmitarit të shtatë të Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Gjykatën Speciale.


Intervistimi po zhvillohet në kuadër të seancës private, ku dëshmia e tij po jepet në seancë të mbyllur ashtu siç ka ndodhur edhe me dëshmitarët e mëparshëm,, njofton Klankosova.tv.

Sidoqoftë, pasi të mbarojë dëshmimi, trupi gjykues ka bërë të ditur që kjo dëshmi do të transkriptohet dhe të publikohet pas rishikimit.

Shala po qëndron në Hagë për mbi dy vjet, pasi që ishte arrestuar në mars të vitit 2021 dhe qe dërguar në Hagë në prill të po atij viti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë