Loading…

Vazhdon ndriçimi i kryeqytetit, kështu duket Lagja Dardania (Foto)

  • 23/03/2017 | 15:29

Vazhdon ndriçimi i kryeqytetit, kështu duket Lagja Dardania (Foto)

Drejtoria e Shërbimeve Publike në qytetin e Prishtinës është duke bërë vendosjen e ndriçimit në kryeqytet në kuadër të zgjerimit të ndriçimit publik 2017. Drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike Gent Begolli ka thënë se projekti do të vazhdojë.


Në foto mund të shihni se si duke lagja tashmë e ndriçuar e Dardanisë.

Gent Begolli Drejtor i kësaj drejtorie ka thënë ditë më parë se është duke u bërë një punë e mirë dhe se ritmi i këtyre punimeve dhe mbulimit të rrugëve me këtë ndriçim është duke vazhduar pozitivisht.

“Eshtë duke u bërë një punë e mirë, ku kemi realizuar mbi 65 rrugë në muajt e fundit, rruga e “Gardenit” dhe “Muharrem Fejza”. Jemi angazhuar edhe me qendra të mjekësisë familjare si dhe realizimin e këtij projekti edhe në parkingje”, kishte thënë Beogolli.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë