Loading…

Vazhdojnë skandalet në zgjedhjet e Këshillit Nacional të Shqiptarëve, kërcënohen me jetë gazetarët

  • 04/11/2018 | 16:54

Vazhdojnë skandalet në zgjedhjet e Këshillit Nacional të Shqiptarëve, kërcënohen me jetë gazetarët

Në zgjedhjet e Këshillit Nacinal të Shqiptarëve mediat në Bujanoc janë përballur me kërcënime.

Pamjet e publikuara në mediat e Luginës së Preshevës, tregojnë më së miri momentin kur komisionerët nga rradhet e Partisë për Veprim Demokratik (PVD) të Shaip Kamberit, janë shfaqur tejet agresiv ndaj stafit të mediumit online Presheva.

Në atë moment raportohet se komisioneri Nexhib Memishi nga rradhët e PVD-së nuk ka lejuar qasjen e mediave duke kërcnuar me jetë “të fshi prej bote”.

Vlerësohet gjithashtu si përçarëse, lokaliste, antishqiptare paraqitjet e komisionierëve të PVD-së në fjalë se ”ti po vjen prej Preshevës, largohu se po ta *** zdralën e nonës”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë