Loading…

‘Vazhdojnë me ëndrrat’: Protestuesit serbë provokojnë me këngë ultra-nacionaliste për Kosharen

  • 29/05/2023 | 14:27

‘Vazhdojnë me ëndrrat’: Protestuesit serbë provokojnë me këngë ultra-nacionaliste për Kosharen

Protestuesit serbë, nëpërmjet veprimeve të ndryshme, e kanë provokuar situatën përgjatë protestës në Zveçan.


Mediumi “Kossev” ka publikuar në ‘Twitter’ një video përgjatë protestës teksa dëgjohet kënga e ashtuquajtur “Zana e Koshares”.

Në tekstin e këngës ka përplot thirrje ultra-nacionaliste për pushtim të Kosovës dhe për betejen e Koshares. /Insajderi.org/

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë