Loading…

Valon Syla: Ky është fillimi i humbjes së Albin Kurtit

  • 18/10/2021 | 23:45

Valon Syla: Ky është fillimi i humbjes së Albin Kurtit

Gazetari Valon Syla e ka quajtur “humbje të dyfishtë” dhe “fillim i humbjes së Albin Kurtit” rezultatin e zgjedhjeve të djeshme.


“Në zgjedhjet e djeshme Albin Kurti ka humb dyfish, ose dyfish më pak vota se para një viti’, tha Syla.

“Me fillimin e humbjes së Albin Kurtit si një mit i ri dhe i fundit ndoshta në shoqërinë kosovare mendoj se do të përfundojë dhe do të kryhet tranzicioni shoqëror demokratik e politik si shoqëri”, sqaroi ai në Pressing.

“Me humbjen përfundimtare të Albin Kurtit, i cili është ende që qeveri dhe i ka numrat 50.3, por është fillimi i humbjes së tij dhe është si të themi fillimi i fundit të tranzicionit të kësaj shoqërie. Unë mendoj se ky është një lajm i mirë, në gjuhën e thjeshtë, nënkupton se kandidatë si Bulliqi, Bahtiri…këto janë zgjedhjet e fundit që partitë politike kanë me i ofru”, theksoi Syla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë