Loading…

Valon Murtezaj tregon nëse Agim Veliu është shkarkuar nga pozita e kryetarit të degës

  • 10/06/2021 | 23:50

Valon Murtezaj tregon nëse Agim Veliu është shkarkuar nga pozita e kryetarit të degës

Zyrtari i LDK-së, Valon Murtezaj, ka thënë në emisionin dPt te Fidani në T7 se Agim Veliu nuk është shkarkuar nga pozita e kryetarit të degës së LDK-së në Besianë.


Dje u bë e ditur pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së që Ekrem Hyseni do të jetë kandidat për kryetar komune në Besianë si dhe do të ketë kompetencat e kryetarit të degës.

Mirëpo pas kësaj reagoi Veliu i cili tha se me statut të LDK-së nuk mund të i hiqen kompetencat mirëpo më pas një zyrtar i LDK-së tha se me nenin 31 të statutit kompetencat e zyrtarëve nëpër degë mund të hiqen me vendim të Kryesisë.

Por, Murtezaj thotë se Veliu nuk është shkarkuar.

“Nuk ka të bëjë me çështjen e shkarkimit. Mirëpo ideja është ndryshe. Kandidati që është në garë drejton procesin e zgjedhjeve. Kjo kurrsesi nuk kupton shkarkim, sidomos jo në kohë të zgjedhjeve pasi do të krijonte probleme të panevojshme. Nuk kam qenë pjesë e bisedave private mes tyre andaj nuk mund të them më shumë se sa ajo që është thënë nga ta publikisht”, tha ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë