Loading…

Valë e madhe infektimesh në Ferizaj: Dyshohet për dhjetëra të prekur me koronavirus

  • 12/04/2020 | 21:46

Valë e madhe infektimesh në Ferizaj: Dyshohet për dhjetëra të prekur me koronavirus

Komuna e Ferizajt mund të jetë vatra e re e covid-19 në Kosovë. Në këtë qytet burim infeksioni u bë kampi ushtarak i Bondsteelit. Një person tashmë ka humbur jetën.


Qyteti i Ferizajt i cili tashmë ndodhet në karantinë ka konfirmuar 18 raste pozitive në koronavirus. Por ky numër mund të dyfishohet.

Dyshohet se nga kjo komunë me koronavirus mund të jetë prekur të paktën 40 persona të tjerë

Gjatë ditës së sotme Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka testuar 63 raste në Ferizaj, rezultati i të cilave do të dihet sonte.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë