Loading…

Vaksina ruse antiCovid mbërrin në Venezuelë

  • 03/10/2020 | 23:03

Vaksina ruse antiCovid mbërrin në Venezuelë

Autoritetet në Venezuelë bëjnë me dije se kanë marrë doza e para të vaksinës ruse antiCovid, ku në ditët e ardhshme do të nisë dhe testimin e fazës së saj të eksperimentimit klinik.


Sipas ekzekutivit venezuelian, në fazën e fundit të eksperimentimit të “Sputnik V” do të marrin pjesë 2000 vullnetarë që i bashkohën 40 mijë të tjerëve në Moskë, raporton A2.

Karakasi kishte shpallur gatishmërinë për të marrë pjesë në fazën e tretë të testimit të kësaj vaksinë që në muajin gusht, menjëherë pasi autoritetet ruse shpallën lëshimin e saj.

Rusia vijon të mbetet një ndër aleatët kryesorë të Venezuelës që prej kohës së paraardhësit të Maduros, Hugo Chavez.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë