Loading…

Vajza e Jakup Krasniqit i reagon ministres Gërvalla-Schwarz: Thotë se nuk po i lejon të dërgojnë pako esenciale në Hagë

  • 10/06/2021 | 11:59

Vajza e Jakup Krasniqit i reagon ministres Gërvalla-Schwarz: Thotë se nuk po i lejon të dërgojnë pako esenciale në Hagë

Vajza e Jakup Krasniqit, Gresë Krasniqi i ka reaguar ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla-Schwarz, duke thënë se ajo ka marrë vendim që pakot me gjëra esenciale të mos dërgohen në Hagë përmes MPJ’së, shkruan Gazeta Metro.


Gresë Krasniqi me anë të një shkrimi në Facebook, i ka bërë thirrje ministres që të lërë anash inatet personale ose të përgjigjet për veprimet e saj.

“Pakot me gjëra esenciale deri tash i kemi dërgu në Dhomat e Paraburgimit në Hagë përmes Ministrisë së Punëve të Jashtme. Donika Shëarz, paska marrë vendim që ato pako mos me u dërgu përmes Ministrisë së saj. Ajo duhet me i lënë anash inatet personale ose ministrinë që aq dobët e udhëheq ose të përgjigjet për veprimet e saj”, ka shkruar Krasniqi.

Pakot me gjëra esenciale dërgohen zakonisht nga familjarët për ish-krerët e UÇK’së dhe të tjerët që po mbahen në paraburgim në Hagë nga Gjykata Speciale.

Më poshtë keni postimin e plotë të saj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë