Loading…

Vajton tabloidi serb: Turp! Evropë, reago! S’ke çka pret!

  • 21/11/2018 | 17:42

Vajton tabloidi serb: Turp! Evropë, reago! S’ke çka pret!

Me këtë titull i është drejtuar “Evropës” tabloidi serbe “Kurir”, për të cilin opozita serbe thotë se “flet me zërin e Vucicit”, transmeton gazetametro.net.

Tabloidi beogradas citon Maja Kocijancicin, zëdhënëse e përfaqueses së larftë për politike të jashtme e siguri Federica Mogherini i ka thënë gazetës beogradase “Kurir” se në Bruksel janë të njoftuar me vendimin e Qeverisë së Kosovës dhe se “janë duke punuar në reagim”.

Gazeta “këshillon” Evrpën se “i vetmi vendim i duhur është tërheqja e këtij vendimi” dhe shton se me këtë veprim Prishtina “destabilizon tërë regjionin dhe me këtë i shkel të gjitha marrëveshjet”, “bën agresion dhe me këtë tregtinë e lirë edhe ashtu të rrezikuar, 100 për qind e gremos në dështim”.

Pasojat do të jenë kolosale, thekson gazeta serbe, së pari ekonomike, sepse e ndalon çdo tregti me Serbinë. Sipas saj, të gjithë do të jenë “në hall të madh”, edhe Prishtina e Beogradi, por edhe i tërë Ballkani, për shkak të vendimit të pamenduar emocional të Prishtinës”/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë