Loading…

Ushtria ukrainase u shkatërron rusëve tërësisht kamioni me sistemin e lëshimit të raketave

  • 25/02/2022 | 12:43

Ushtria ukrainase u shkatërron rusëve tërësisht kamioni me sistemin e lëshimit të raketave

Sistemet ruse të lëshimit të raketave ‘Grad’ janë shkatërruar afër Kharkiv, nga ushtria ukrainase, shkruan Gazeta Metro. 


Sipas Ukrinform, Forcat Tokësore të Forcave të Armatosura të Ukrainës e raportuan këtë në Facebook.

“Shkatërruan Grads ruse pranë Kharkiv”, thuhet në deklaratë.

Më poshtë keni videon. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë