Loading…

Ushtria e Ukrainës: Ne kemi nevojë për të gjithë rekrutët, pa kufizime në moshë

  • 25/02/2022 | 10:50

Ushtria e Ukrainës: Ne kemi nevojë për të gjithë rekrutët, pa kufizime në moshë

Forcat e Mbrojtjes së Ukrainës sapo kanë postuar sërish në Twitter, duke u bërë thirrje të gjithë civilëve që të bashkohen pavarësisht nga mosha e tyre.


Deklarata, që i atribuohet Komandantit të Trupave, Yuri Galushkin, thotë se “Sot, Ukraina ka nevojë për gjithçka. Të gjitha procedurat për anëtarësim janë thjeshtuar”.

“Merrni vetëm pasaportën dhe numrin e identifikimit. Nuk ka kufizime moshe”, shkruan në Twitter.

Ndërkohë, ushtarët rusë tani janë në Kiev, kanë konfirmuar zyrtarët e Ukrainës përmes rrjeteve sociale.

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës tha se “armiku” ishte në rrethin e Obolon, rreth 9 km në veri të parlamentit të Kievit në qendër të qytetit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë