Loading…

Ushtria e Serbisë në stërvitje urgjente

  • 07/03/2017 | 22:05

Ushtria e Serbisë në stërvitje urgjente

Më urdhër të ministrit serb të Mbrojtjes dhe me vendim të presidentit të Serbisë të hënën ka nisur kontrolli i aftësive operacionale të njësive të Ushtrisë së Serbisë.


Në pyetje është mbikëqyrja e jashtëzakonshme, e paparalajmëruar dhe inspektimi në terren ndaj aftësive operacionale të një pjese të forcave për reagim emergjent i cili do të realizohet më 9 mars në shumë lokacione në Serbisë, transmeton lajmi.net.

Kontrolli i aftësive operacionale ka filluar me dhënien e alarmit nga Qendra Operative të sistemit qendror të Mbrojtjes, ku kanë marrë pjesë ministri serb i Mbrojtjes, Zoran Gjorgjeviq dhe shefi Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, gjeneral Lubisha Dikoviq.

Nuk dihet nëse ky urdhër vije pas paralajmërimit të Kosovës për shndërrimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë