Loading…

Ushtria e Indonezisë turpërohet gjatë paradës, helikopteri i rrëzoi të gjithë

  • 12/10/2019 | 10:01

Ushtria e Indonezisë turpërohet gjatë paradës, helikopteri i rrëzoi të gjithë

Dita Shënimit të Ushtrisë së Indonezisë nuk  shkoi si duhet, helikopteri ushtarak e prishi paradën papritur, transmeton Gazeta Metro.


Helikopteri gjatë paradës ishte planifikuar të fluturonte në ceremoninë e mbajtur në Natuni, piloti papritur e prishi të gjithë festën.

Piloti i helikopterit luftarak Mi-35P e kalkuloi gabimisht distancën e vendit për zyrtarë, e pasi fluturoi shumë afër, shembi podiumin e zyrtarëve dhe skenën e orkestrës ushtarake.

Megjithëse Dita e Shënimit të Ushtrisë u prish, nuk kishte të lënduar për fat të mirë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë