Loading…

Usb-të sekrete nepër botë

  • 30/11/2016 | 21:48

Usb-të sekrete nepër botë

Artisti nga Berlini, Aram Bartholl, ka filluar projektin e quajtur “Dead Drops” si një anonim për shpërndarjen e dosjeve për publikun botëror.

USB-të e rëndomta janë vendosur nëpër mure, ndërtesa të cilët mund të përdoren nga çdo njeri. Projekti “Dead Drops” së pari është shfaqur në vitin 2010 në New York.

Këto usb nuk vërehen fare se ku ndodhen dhe janë bërë shumë të famshme në tërë botën, duke filluar nga Parisi, Italia e deri në Vietnam, transmeton gazetametro.net.

Triku është që të lidhni laptopin apo telefonin tuaj me njërën nga usb-të dhe të shihni se çfarë dosje janë ngarkuar në të si dhe mund të ngarkoni dosjet tuaja./gazetametro.net

735x439xsalzberg-jpg-pagespeed-ic_-xw4s6v-8j9y9u1pw5m-8 800x533x5126813334_ed1b0a4373_o1-jpg-pagespeed-ic_-rnomkizmxacmyvhgvq8z 800x1200x5126175503_7f1ca85fe1_o1-jpg-pagespeed-ic_-lxfhksvvvqhnz07khles 930x697xpontdesarts1-930x697-jpg-pagespeed-ic_-x0kbeikynn61vb7ux979 930x697xpontdesarts3-930x697-jpg-pagespeed-ic_-tjkomv9rnzopymd4plur

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë