Loading…

UNMIK’u reagon pas bllokadave të djeshme ndaj serbëve

  • 30/03/2017 | 10:12

UNMIK’u reagon pas bllokadave të djeshme ndaj serbëve

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë, Zahir Tanin me kujdes dhe me shqetësim ka përcjellë situatën në Kosovë të mërkurën, sidomos pas raportimit se në disa vende është penguar liria e lëvizjes dhe tubimeve.


Ai kujton të gjitha palët në të drejtat themelore të lirisë së tubimit, dhënien e mendimeve, dhe votimit në një shoqëri të hapur dhe demokratike, dhe beson se autoritetet do të vazhdojnë të mbrojnë këto të drejta, thuhet në deklaratë e UNMIK-ut, transmeton Klan Kosova.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë