Loading…

Universet paralele ekzistojnë (Video)

  • 06/12/2016 | 17:55

Universet paralele ekzistojnë (Video)

E ashtuquajtura “Teori e shumë botëve interaktive” argumenton që universet e shumëfishta bashkekzistojnë në të njëjtën hapësirë dhe në të njëjtën kohë me tonën.

Shkencëtarët besojnë që këta universe ndërveprojnë në nivel kuantik.

Ideja e universit paralel e ka kapur imagjinatën e shumë ekspertëve në glob dhe si e tillë është përdorur si bazë për një sërë filmash. Megjithatë, duket se universet paralele janë më shumë sesa thjesht një ide e fantashkencës. Teoria në fjalë është nxjerrë nga Hoëard Ëiseman nga Universiteti i Grifithit në Australi dhe ekipi i tij i hulumtuesve, ndërsa studimi i tyre është publikuar në “Physical Revieë X”.

https://www.youtube.com/watch?v=vRIR9jU6h-s

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë