Loading…

UNDP fushatë online për mjedisin

  • 18/11/2016 | 12:56

UNDP fushatë online për mjedisin

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) dhe Vullnetarët e Kombeve të Bashkuara (UNV) do të lansojnë sot një online fushatë avokimi për mjedisin dhe shëndetin.

Qëllimi i kësaj fushate të titulluar #ecokosovo është ndërgjegjësimi për mjedisin dhe ndikimet në shëndet.

Gjithashtu qëllim tjetër është edhe krijimi i një hapësire ku qytetarët e Kosovës mund të dërgojnë fotografi të cilat më së miri e pasqyrojnë situatën aktuale në Kosovë.

Parandaj në një komunikat për media ata kanë ftuar qytetarët të dërgojnë deri në pesë (5) fotografi  që janë realizuar në Kosovë gjatë vitit 2016 dhe të pa-publikuara më parë, me një përshkrim të shkurtër dhe hash-tag #ecokosovo.

Fotografitë mund të dërgohen në Facebook, Twitter dhe Instagram nga 17 nëntori deri më 6 dhjetor 2016. Tri fotot më të mira, të përzgjedhura nga një juri profesionale, do të shpërblehen./gazetametro.net

undp-facebook-cover-1080x1080-al-05

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë