Loading…

Ulqini vizitohet 13 për qind më shumë këtë vit

  • 29/05/2017 | 09:56

Ulqini vizitohet 13 për qind më shumë këtë vit

Në Mal të Zi për momentin po pushojnë rreth 24.000 turistë, çka përbën 13% më shumë se vitin e kaluar në të njëjtën periudhë.


Sipas të dhënave të organizatave turistike të qyteteve, më së shumti vizitorë janë regjistruar në Budva me 8500  dhe Herceg Novi me 4400, të ndjekur nga Ulqini me 3000 dhe qytetet e tjera bregdetare me një numër më të vogël, raporton TV Teuta.

Nga Organizata turistike nacionale thonë se këtë vit presin rritje të konsiderueshme të turistëve nga Gjermania , Britania e Madhe dhe Franca, por edhe nga Kina , Izraeli apo

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë