Loading…

Ukraina thotë se ka shkatërruar 5 mijë dronë rusë

  • 30/09/2023 | 22:58

Ukraina thotë se ka shkatërruar 5 mijë dronë rusë

Ukraina ka pretenduar se ka shkatërruar 5 mijë dronë rusë.


Ministria e Mbrojtjes e Kievit ka postuar një grafik në “X” që përshkruan një dron në tërthore, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Në fillim të këtij muaji Rusia raportohet të ketë përdorur më shumë se 30 dronë në një sulm në Kiev.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë