Loading…

Ukraina e konfirmon, kaq persona janë vrarë, plagosur dhe zhdukur

  • 24/02/2022 | 09:36

Ukraina e konfirmon, kaq persona janë vrarë, plagosur dhe zhdukur

Policia ukrainase ka thënë se shtatë persona dihet se kanë vdekur deri tash nga bombardimet e forcave ruse.


Zyrtarët thanë se nga një sulm në një njësi ushtarake në Podilsk, afër Odessa-s, u vranë gjashtë persona dhe u plagosën shtatë të tjerë, shkruan BBC

Raportohet se gjithashtu janë zhdukur 19 persona.

Autoritetet thanë se një person vdiq në qytetin Mariupol, afër kufirit me Rusinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë