Loading…

Uji magjik në Banjën e Malishevës: Njihuni me vetit shëruese të tij

  • 24/06/2022 | 11:02

Uji magjik në Banjën e Malishevës: Njihuni me vetit shëruese të tij

Banja është fshat që gjendet në Malishevë dhe që ka një hapësirë të mirë rekreative, e që është pishina, transmeton Gazeta Metro.


Në Banjë gjendet pishina e cila ka ujë me shumë veti shëruese. Sipas banorëve, uji i kësaj pishine shëron sëmundjet e lëkurës dhe lukthit.

Nga rrjedha e këtij burimi në Banjë, krijohet edhe lumi në ujëvarat e Mirushës, që është atraksion tjetër i veçantë në Malishevë.

Ky burim i pashtershëm bën që Banjën ta vizitojnë qytetarë nga e tërë Kosova e vise tjera shqiptare, si për argëtim edhe për shërim. Kjo pasi që uji është shumë i pastër./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë